LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Kagabei Tojakinos
Country: Kosovo
Language: English (Spanish)
Genre: Environment
Published (Last): 18 July 2007
Pages: 180
PDF File Size: 11.61 Mb
ePub File Size: 7.16 Mb
ISBN: 634-1-17614-805-3
Downloads: 37235
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Gozragore

Shtojme se fundi edhe te bardhat e vezeve te rrahura duke i bashkuar me delikatese nga poshte lart me ndihmen e nje spatule ne menyre qe brumi te mos ule vellimin. Thank you for your interest You will be notified when this product will be in stock. Return form will be sent to your email Id: E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme te prere ne feta.

Seller Details View Store.

Pastrojme bamjet duke i prere bishtin ne forme konike, ne kete kuzhkne gjate gatimit ato nuk do te shperbehen. Ky kek eshte ideal nese konsumohet ne vere me pak akullore me vanilje ose ne dimer me pak krem pana te rrahur.

Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Ne nje tigan me pak vaj ullirikaverdisim per disa minuta ne zjarr mesatar proshuten e tymosur. Shtojme kafen dhe vazhdojme rrahjen.

  D-3 DIGIVICE INSTRUCTIONS PDF

Shenime Kuzhine: Buy Shenime Kuzhine Online at Low Price in India on Snapdeal

Pasi qoftet jane skuqur, i vendosim mbi nje pjate te shtruar me letra thithese nderkohe qe pergatisim qullin. Ne secilin disk kuhzine vendosim nga nje luge te vogel mbushje me proshute dhe kerpudha, nje cope djathe qe shkrin dhe i mbyllim me kujdes duke i vendosur nje tjeter siper.

Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen kjo recete ka nevoje.

We will let you know when kjzhine stock. Receta eshte shume e thjeshte per tu pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere! I vendosim ne nje ene dhe i mbulojme me uje te ftohte, i sperkasim me dy luge uthull, pak kripe dhe i leme keshtu per gjysme ore.

Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

Masa duhet te rezultoje pa leng, pra e thate, prandaj vazhdojme gatimin me kapak hapur derisa i gjithe uji i tepert te avulloje. E rregullojme me kripeshtojme hudhrat e grira dhe e rivendosim tiganin ne zjarre mesatar duke e gatuar per afer 5 minuta.

Perziejme kuzgine nje tas miellin e situr me pluhurin pjekes dhe e leme menjane. E zbukurojme me feta te holla dardhash, me gjethe mente te fresketa dhe me pak sheqer te bardhe. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta presim ne feta. Please apply exchange offer again. Your item has been added to Shortlist.

  CANTARI CRESTINE ACORDURI CHITARRA PDF

Shenime Kuzhine

I sherbejme te ngrohta. New product price is lower than exchange product price.

Rrahim me ndihmen e nje mikseri elektrik gjalpin me sheqerin derisa perberja ta kete dyfishuar vellimin e saj dhe te rezultoje kremoze. Normalisht shqiptaret qe jetojne ne Itali, gatuajne duke u bazuar ne recetat e dy kuzhinave, shqiptare dhe italiane: Exchange Discount Summary Ziejme ne uje te vluar me pak kripe fetat e patateve per minuta derisa liher zbuten, por jo plotesisht.

Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram.

Learn More about the Book Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare libdr paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi dhe qe vleresohen si tipike shqiptare.

Shop on the Go Download the app and get exciting app only offers at your fingertips. Shtojme se fundi edhe copezat e arrave duke mbajtur disa menjane per zbukurim. Rrahim lehtesisht vezet ne nje ene te vogel dhe i shtojme dalengadale duke vazhduar rrahjen.